Co to je kyselina hyaluronová a na co je skvělá

Kyselinu hyaluronovou přidávají výrobci kosmetiky do řady krémů, sér, elixírů a dalších podobných výrobků. Proč? protože tento přírodní zázrak má schopnost vázat na sebe velké množství vody. Díky tomu dokáže udržet pokožku po dlouhou dobu hydratovanou a pružnou.

Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje v lidském těle, s přibývajícím věkem se ale její množství redukuje. Proto začne kůže vysychat, není už tak pružná a tvoří se na ní vrásky. Hraje také velkou roli při tkáňové obnově - hyaluronan zajišťuje vysoký přísun živin a kyslíku do molekul a podporuje buněčnou migraci.

Návrh bez názvu (7)

Proč je kyselina hyaluronová tak dobrá

Díky svému unikátnímu složení funguje nejen na povrchu pokožky, ale zároveň proniká do hlubších vrstev pokožky (až do dermis), kde vznikají vrásky. Zásadně působí na růst nových buněk, takže tvorbu vrásek omezuje. Pomáhá také regenerovat čerstvé jizvy na kůži, protože stimuluje obnovu buněk. Vhodná je také k podpoře léčby akné či dermatitidy. 

Má skvělé lubrikační i antioxidační vlastnosti, změkčuje a vyhlazuje kůži, působí protizánětlivě, regeneruje pokožku, a to až do hloubky. Nejlepší zkušenosti máme s přípravkem Mi Mi Bio Lift, který kyselinu hyaluronovou obsahuje.

Na co se dá použít kyselina hyaluronová

Máte suchou a citlivou pleť a potřebujete ji hydratovat? Právě přípravky s kyselinou hyaluronovou dokážou vláhu v pleti uzamknout a tím ji hydratovat. Ale to není vše, nač se dá využít. KH přípravky dokážou redukovat vrásky a vyhladit pleť, zlepšují pevnost a pružnost pleti, přispívají k hojení drobných ranek a jizviček. 

Díky mimořádným vlastnostem kyseliny hyaluronové ji výrobci kosmetiky přidávají do anti age produktových řad, protože bez nadsázky dokáže zpomalit stárnutí pleti, sjednotit její barvu, vyhladit a rozjasnit. Každá uživatelka časem přiznává, že její pleť viditelně omládla. Výrazné pozitivní výsledky KH kosmetiky dosahují i ti, kdo mají potíže s pletí, například s dermatidou nebo s akné.