Pánové, víte jak o sebe pečovat?

Krásný sestřih, šmrncovní brada a vousy - to vše nyní patří k výbavě moderního muže.

Ale věděli jste, že péče o váš porost nekončí u žiletek nebo strojku?

Je důležité o něj pečovat i po tom, co sesednete z křesla u barbera. Ale jak? Přinášíme vám kompletní návod!

 

15

 

Sprcha je základ

Začněte už ve vaně. Volba správného šamponu může být náročná, ale záleží na typu vašich vlasů a pokožky. Pokud trpíte mastícími se vlasy, sáhněte po šamponu, který nevysušuje pokožku hlavy. To by mohlo vést k další produkci mazu. Při oplachování šamponu zvolte studenou vodu, uzavře to póry, které budou tvořit méně mazu.

Pokud máte suché vlasy nebo sklon k lupům, sáhněte po vyživujících šamponech, které budou vlasy hydratovat od kořínků. Po šamponu můžete použít i Elixír na vlasy, který vaši vlasovou pokožku zklidní a vlasy budou vyživené, lesklé a hebké.

 

Po holení


16

Nezapomeňte použít vodu po holení. Její výběr je o něco méně náročnější, než výběr šamponu. Je vhodné zvolit takovou, která pokožku dezinfikuje a uklidní. A pokud byste chtěli podpořit domácí výrobu, můžete sáhnout po této, která obsahuje i propolis s léčivými účinky. Pokud nejste zastánci včelích produktů, stále můžete sáhnout po ověřené klasice nebo balzámu. Ten vaši pokožku zklidní, zhydratuje, a dokonce je obohacen o látku Telocapil, která zpomaluje růst vousů.

 

Hydratace

Každé ráno a večer byste měli používat hydratační krém. Vaše pokožka bude jemnější a zregenerovanější, jako nikdy předtím.

 

17

 

A pozor! Tajný tip na závěr! Toužíte po čistých, uhlazených a zdravě vypadajících vousech a bradě, ale nevíte jak na to? Odpovědí je vyživující olej. Zabraňuje tomu, aby byly vaše vousy a brada svědivé a působily vysušeným dojmem. A stačí pár kapek denně!