Retinol - zázračné omlazující sérum?

Toužili jste zastavit proces stárnutí? Vidíte na sobě vrásky, které neztrácejí na intenzitě? Nezoufejte - asi jste jen dosud nenarazili na správné produkty v péči o pleť. Jedním produktem s prokazatelnými výsledky je retinol. Že jste o něm ještě neslyšeli? Čtěte.

 

17_1

 

Retinol patří do skupiny retinoidů. Ty v kůži vyvolávají produkci kolagenu, kyseliny hyaluronové, elastinu a starají se o normální činnost mazových žláz. Výsledkem je pevná, pružná a hladká pleť bez nežádoucích barevných nesrovnalostí. Retinol stahuje póry, pleť není tak mastná a hlavně - odstraňuje drobné vrásky.

 

18

 

Jak s retinolem začít?

Důležité je zpočátku vybrat si retinol s nižší koncentrací. Až si na něj vaše pleť zvykne, koncentraci můžete postupně zvyšovat. Nejprve se nevyhnete tzv. "retinizaci" - než retinol přinese své ovoce, vaše pleť si bude muset na retinol zvyknout - v té době může dojít k vysušování pokožky, zarudnutí, nebo pokud trpíte na akné - může dojít k jeho zhoršení. Tento proces je pouze dočasný a během něj je důležité používat kvalitní hydratační krém, například tento s obsahem kyseliny hyaluronové pro dokonalou hydrataci pleti.

 

16_1

 

Na co si dávat při užívání retinolu pozor?

Určitě retinol aplikujte večer - je totiž důležité vyhýbat se po něm slunci a tak je ideálním časem pro aplikaci večer. Přes den si pak nezapomeňte nanášet krém s ochranným faktorem alespoň SPF 50. Pokud plánujete dovolenou, bude lepší, když retinol během ní a 2 týdny před ní nebudete užívat.

Zpočátku užívání retinolu dejte pozor na kombinaci retinolu s AHA / BHA kyselinami a vitaminem C - určitě je nekombinujte v jednom kroku, dejte si odstup alespoň do rána. Naopak, je velmi vhodné používat současně s retinolem i niacinamid - ten pomůže pokožce zvyknout si na retinol.

Dejte pozor, pokud jste těhotná - tehdy se retinol nedoporučuje.


No a jaký retinol vybrat? Začít můžete s tímto od značky AVA Laboratorium.